Starší tax. zařazení dle Veselý - Moser 1970 Basidiomycetes / Homobasidiomycota / Dacrymycetales / Dacrymycetaceae / Calocera
Plodnice
Tento krásnorůžek má keříčkovité, 3-10 cm a do 3 cm široké vysoké plodnice, které jsou složené z nedělených nebo jen málo parohovitě dělených větévek. Ty mají sytě žlutou nebo oranžově žlutou barvu. Jednotlivé větévky jsou 2-4 cm hrubé a jsou dělené max. do 2-4 výběžků. Za such jsou oranžové až pomerančové. Za vlhka jsou plodnice lepkavé. Plodnice jsou pružné a ohebné, ale pevné a nelámavé. Někdy jsou bíle poprášené výtrusým prachem.
Výtrusy Výtrusný prach je bílý nebo světle nažloutle okrový. Výtrusy jsou válcovité, hladké, bez přepážky nebo s jednou přepážkou. Velikost je 7-12 x 3-5 um.
Výskyt Roste hojně na ztrouchnivělém dřevu jehličnatých stromů, především na starých smrkových pařezech.
Použitelnost Je nejedlý. Někdo používá plodnice na ozdobu do octových nálevů a salátů.
Zaměnitelnost Velmi podobný je krásnorůžek rohovitý - Calocera cornea, který bývá menší a roste především na dřevu listnatých stromů. Mívá také světlejší a mín oranžovou barvu. Značně podobné jsou také některé kyjovečky - Clavulinopsis, např. Kyjovečka svazčitá - Clavulinopsis corniculata. Ty ale mají výrazněji větvené plodnice, mají lámavou dužinu a nerostou na dřevu ale v trávě. Také žlutě zbarvená kuřátka se odlišují především lámavou dužinou a růstem na zemi v opadu.