Starší tax. zařazení dle Veselý - Moser 1970 Basidiomycetes / Homobasidiomycetes / Aphylloporales / Hymenochaetaceae / Hymenochaete
Klobouk Klobouky jsou bokem bez třeně přirostlé na dřevu a mají podobu stříšek. Šiřka plodnic se pohybuje v rozmezí 10 až 50 mm, tloušťka je jen 0.5-1 mm. Plodnice jsou elastické, koncentricky zonální. Vnější povrch je tmavě červenohnědý, rezavě hnědý až červenohnědý, sametový. Staré plodnice jsou až černé a hladké. Okraje plodnic jsou nerovné, zvlněné, okrajová vnější zóna má v době růstu zlatožlutou barvu. Často roste v řadách, kdy sousední klobouky srůstají.
Hymenofor Hymenofor je hladký, červenohnědý. V mládí je oranžově hnědý a se stářím se barví rezavě hnědě až tmavohnědě. Povrch hymenoforu je uzlinatý, zvlněný.
Výtrusy Výtrusy jsou 5-6 x 2.5-3.5 um velké, hyalinní, eliptické, hladké.
Výskyt Roste hojně po celý rok na pařezech a kmenech a větvích dubu, příp. jedlého kaštanu. Na ostatních dřevinách je méně častý.
Použitelnost Nejedlý.
Zaměnitelnost Je lehce zaměnitelný za některé další kožovky, které se poněkud odlišují zbarvením a dřevinou, na které rostou. Na dřevu jedlí roste podobná kožovka - Hymenochaete cruenta s červeným nebo červenohnědě zbarveným hymenoforem. Na dřevu lísky nebo vrby roste hnědě zbarvená kožovka tabáková - Hymenochaete tabacina. Podobné jsou také některé pevníky - Stereum, které ale obvykle nerostou v řadách.