Starší tax. zařazení dle Veselý - Moser 1970 Basidiomycetes / Homobasidiomycetes / Aphylloporales / Polyporaceae / Polyporus
Klobouk Klobouky jsou okrouhé, vyklenuté, ve stíří ploché a někdy i jsou i ve středu vmáčklé. Mívají průměr 3 až 10 cm. Povrch klobouků bývá jemně plstnatý, příp. jemně šupinkatý. Povrch postupně olysává. Okraj klobouků bývá jemně chlupatý. Barva povrchů klobouků bývá žlutavá, šedohnědá a ve stáří vybledává do žlutě okrové.
Hymenofor Rourky jsou velmi drobné (průměr pod 0.5 mm), krátké a jsou bílé nebo bělavě nakrovělé. U mladých plodnic jsou rourky v hymenoforu okem stěží rozlišitelné.
Třeň Třeňe bývají středové, případně někdy i excentrické. Velikost mívají 2-6 x 0.5-1 cm a jsou poměrně tlustě válcovité. Barvu mívají šedavou nebo šedě hnědou a jsou šupinkaté.
Dužina Dužina je poměrně tenká, v mládí výrazně elastická.
Výtrusy Výtrusný prach je bílý. Výtrusy jsou válcovité, prohnuté, 5-7.7 x 1.8-2.5 um velké.
Výskyt Roste poměrně hojně na jaře (březen až červenec) a to jednotlivě nebo v malých skupinách na pařezech a spadlých, trouchnivějících kmenech listantých stromů. Hojný je především na dřevu bříz, olší, jeřábů a buků. Výjimečně roste i na dřevu jehličnanů.
Použitelnost Nejedlý.
Zaměnitelnost Je zaměnitelný především za některé jiné chorošovité houby, především za choroš zimní - Polyporus brumalis, který se odlišuje hlavně značně větší velikostí rourek v hymenoforu.