Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Typhula phacorrhiza - Paluška štíhlá
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: po 22. října 2012 19:15 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jestlipak tam, Karle, nebudou oba druhy? Vidím tam ty menší bílé, ale zároveň i ještě menší okrové. Vypadá to tedy, že těch pár bílých nemusí být mladými velkými okrovými Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kraken
Čestný člen


Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 2508
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: po 22. října 2012 21:16 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

To bych musel ještě prozkoumat. A bylo by to dobře, protože ty velké budou přece jen palušky štíhlé, jak jsem je určil poprvé. Názor jsem původně změnil hlavně kvůli tvým připomínkám a neurčitému popisu sklerocia v atlase. Jel jsem se ale na ně podívat odpoledne ještě jednou a pár jsem jich vytáhl ze substrátu. A náhodou jsem se dnes večer dozvěděl, že to sklerocium palušky štíhlé vypadá jako "rozšláplá čočka". To by sedělo, ne? Jestli souhlasíte, poprosím Boba o přesunutí na správné místo.


   192.36 kB    
DSC00234.JPG
   DSC00234.JPG


Naposledy upravil Kraken dne út 23. října 2012 13:14, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: po 22. října 2012 22:24 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Super! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory