Starší tax. zařazení dle Veselý - Moser 1970 Basidiomyces / Homobasidiomyces / Aphylloporales / Corticiaceae / Radulomyces
Plodnice
Plodnice mají podobu tenkých a výrazně hrbolatých povlaků na větvích (resupitátní plodnbice). barvu má za mládí bledě okrovou, často s bílými okraji. V dospělosti je barva šedookrová. Povlaky jsou nejdříve okrouhlého obrysu, pak nepravidelně rozlité s průměrem 5-12 cm. Jsou pevně přirostlé na substrát, tuhé, voskovité. Za suchého počasí okraje často odstávají.
Hymenofor
Hymenofor je v detailu hladký a pokrývá celou svrchní ploch plodnic. Rouško a je složeno z nepravidelných, 2-3 mm velkých, bradavkovitých, válcovitých nebo i kuželovitých hrbolků. Hymenofor bývá mineralizován oxaláty. Dužina je velmi tenká, voskovitá, bělavá.
Výtrusy Mívají velikost 7-13 x 6-9 um a jsou eliptické, hladké, bezbarvé. Výtrusný prach je bílý.
Výskyt Nachází se počas celého roku na spodních stranách jestě přirostlých suchých větví a také na kmenech a pařezech listnatých stromů. Nejčastěji roste na dubech. Místy je hojný a v některých oblastech je vzácný nebo i chybí. V Polsku je chráněn.
Použitelnost Je to nejedlá houba
Zaměnitelnost Podobných dřevokazných hub je patrně více. Např. Kornatec okrouhlý - Basidioradulum radula má podobně ostnitý hymenofor a okrovou barvu. Ostnité útvary na hymenoforu u tohoto druhu rostou jedním směrem a plodnice jsou také menší, spíše plstnaté a mají bílý, vatovitý okraj.