Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Stromy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Dendrologie - Poznáváme nejen dřeviny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
flassch



Založen: 15. 04. 2006
Příspěvky: 448
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: st 26. dubna 2006 17:02 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Netvrdil jsem, že se mykologie odtud vytratí. Jenom, že někdo může mít takový pocit. Jinak naprostý souhlas s tvým příspěvkem Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Joska



Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 94
Bydliště: Slaný

PříspěvekZaslal: pá 28. dubna 2006 17:41
  Předmět: Poznáváme stromy a keře - ano či ne ?
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Skoro jsem nadskočil při spatření tohoto tématu. Řadím se mezi houbaře skoro vášnivé, rád houby sbírám i fotím, ale stejně rád sleduji a fotím okolní přírodu. Proto souhlasím s tím, že pokud mě téma zajímá, rád se poučím jak o houbách, tak o stromech, keřích, květinách. Jen toto téma nechte žít svým životem, ono se opravdu ukáže, jaký o něj bude zájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Joska



Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 94
Bydliště: Slaný

PříspěvekZaslal: pá 28. dubna 2006 18:43 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zkusil jsem ještě jeden způsob poznávání (viz Buk . Je fakt, že základem je poznat jednotlivé stromy. Ale stejně tak je důležité na první pohled již z dálky poznat, o jaký druh porostu se jedná. V praxi to zřejmě běžný houbař využije častěji, než určování jednotlivých stromů. I když nakonec i k tomu dojde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vrana



Založen: 06. 01. 2007
Příspěvky: 50
Bydliště: Jeseník

PříspěvekZaslal: so 30. prosince 2006 20:52
  Předmět: mykorhiza
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Minulý týden byl na ct2pořad o lanýžích.Chytlo mně na tom to, že rostlinu stačí inokulovat jen jednou za její život a už stále pod ní rostou houby!ůžasné!!! a mohu si teda inokulovat i staré stromy na zahradě,a to i několik hub na jeden strom!!!fancy!!! problém mám, že málo znám houby, a v atlasech je dost špatně a nelogicky uváděno pod kterým stromem rostou.Také některé rostou na kořenech několika stromů, jiné na všech rostlinách. Rád bych napřed nastudoval metody inokulace a metody výroby inokulátu, všech metod je mnoho.Tam ukazovali jen průhledný agar a říkali,že je to inokulát ,malé rostlince umyli kořeny od hlíny a natřeli je tím agarem a zasadili.Hotovo. Ten agar bych asi vyrobil tak, že bych nechal klobouk na talíři zestárnout=zralý klobouk, a pak vysypané spory opláchl destilovanou =jako deštovou vodou a dal na agar a nechal asi pri teplote 15C nejakou dobu.Hotovo,je to správně?
A nevíte na jakých stránkách bych nastudoval na kterém stromu-kořenech je která houba? A metody inokulace? myslím, že když sebou do lesa budu nosit svazečky malinkých sazenic určitých stromů a až najdu houbu, zasadím správn¨ý strom na to místo, a za rok si to už můžu vzít, nebo zasadit na jiné místo kde roste druhá houba,která mykorhizuje sse stejným druhem.Pak na zahradu. jeste budu muset posypat dolomitem pro vápnomilné houby.Ty atlasy jsou ale nedokonalé! komu hlásit chyby a nutné opravy?Díky, snad jsem vám i dodal chuť k životu. Vrana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrana



Založen: 06. 01. 2007
Příspěvky: 50
Bydliště: Jeseník

PříspěvekZaslal: so 30. prosince 2006 20:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

A ještě: malá fenka se používá k hledání lanýžů.Vychová se tak, že se jí do mléka denně od malička přidává lanýžový olej.Ten bych asi vyrobil tak, že bych sušené lanýže maceroval v oleji. Pak se pustí v lese kde jsou vápenité půdy a ty lanýže tam rostou. Sama hledá.dá se použít i pes, na jiné druhy hub.Paráda,co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrana



Založen: 06. 01. 2007
Příspěvky: 50
Bydliště: Jeseník

PříspěvekZaslal: ne 31. prosince 2006 13:00
  Předmět: osika,křemenáče,kozáky,inokulace-metody inokulace
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

dal jsem příspěvek do jiného fora,nevim jestli se mi podari ho predat sem
Osika se mnozi podle Walter zvlastnim zpusobem.Uriznou se vetve se samcimi i samicimi jehnedy kdyz jsou jeste v květu, daji do vazy, a po otevreni kvetu se nanese pyl ze samcich na samici.necha dozrat, a po dozrani se ihned vyseva, klici uz druhy den.Da se mnozit i rizkama.Zase je lepe brat z obou pohlavi. Inokulace-metody-poradte.ja jen mam misto,kde rostou kozaky pod osikou a kde kremenace a chci si je dat na zahradu.Nebo inokulovat jine stromy tak, ze odkopu zem na koreny, inokuluju, zahrabu.Díky Vrána
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9090
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út 02. ledna 2007 10:20 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vráno! Smile Asi bych přesunul tvé příspěvky k tématicky bližím ... vzhledem k tomu, že nejsi registrován by jsi je asi obtížně dohledal. Když jsi registrován, můžeš si zatrhnout informovat emailem, nebo sledovat ikonky ... Pokud se budeš registrovat ... pokud nikoli, pak si zkus do každého příspěvku napsat nějaký svůj kód (třeba vranakvrane), podle kterého ten příspěvek potom najdeš funkcí hledat - viz horní řádek na stránce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vrana



Založen: 06. 01. 2007
Příspěvky: 50
Bydliště: Jeseník

PříspěvekZaslal: so 06. ledna 2007 21:13
  Předmět: Dendrologie-
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

díky! Musím se opravit.Osika má samčí i samičí orgány na stejné rostlině.Samčí jehnědy ale často vysypávají pyl dříve,než se otevřou samičí. Ale jde to někdy sehrát.Zajímavé je, že dle Valtra stačí při otvírání jehnědů větev uříznout a dát do vázy a vše se už může odehrát ve váze=opylení, uzrání,sběr semen. Podobně jako u osiky je to u ořechu vlaš.jehnědy se otv.dřív,proto se sám špatně opyluje, je lépe aby blízko byl jiný ořech jiné odrůdy. Já ještě doporučuju pro opylení když něco málo plodí, zasadit si hned po sklizni semeno téže rostliny a vypěstovat semenáč,ten obvykle opylí máloplodící strom dokonale.Když už nevím který jiný by to udělal. Tak co, nikdo do toho nejde? mykologové nevíte kde se dostane inokulát hřibovitých u nás,přece někdo by to měl mít v laboratoři,nebo si vše musí člověk dělat sám? jo je to práce.Také ne všechny houby mají tento druh mykorhizy, aby se dal snadno přenést.Zatím jsem našel sazenice jen v rakousku stojí 23až25EUR jedna malá.to je pro mne moc, tak zase si to udělat sám. vranakvrane
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lukas
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt 28. února 2008 8:32
  Předmět: brezovy haj
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

ahoj vsichni,
nevite kde bych v okoli prahy nasel pekny brezovy haj?
diky za radu L.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Dendrologie - Poznáváme nejen dřeviny Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory