Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Neznámá houba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jiří Véle
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 708
Bydliště: Svárov

PříspěvekZaslal: út 27. listopadu 2007 0:34 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak jak na to koukám tak jsem zase ten co se nachytal Embarassed Embarassed Twisted Evil Twisted Evil BOJTE SE MĚ PANE HAVRÁNKU míry (moje 192/100/120) bude to takové milé budli budli
_________________
Jirka Véle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jiří Hollar
Anonymní





PříspěvekZaslal: út 27. listopadu 2007 11:38
  Předmět: houby
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Neznám pana Havránka ani toho druhého, ale o houby se velmi zajímám a tahle diskuze mě zaujala. Hlavně taky proto, že jsem z Ústí nad Labem a sám jsem tuhle houbu před lety viděl na Dobětické výšině. Nebo jí velmi podobnou. Nevím, kde ti dva ty fotografie vzali, ale za prvé: obě vzrostlé plodnice se od sebe liší, nejsou totožné, za druhé: onen "otisk prstu" je velmi sporný, všiměte si podobných rýh na oněch lalokovitých výrůstcích na vrcholu plodnice. Nemyslím si, že se hned musí jednat o otisk prstu, navíc to z fotografie vůbec není zřejmé. Další problém měl někdo s velikostí mladých plodnic, že prý jsou příliš malé. Jejich velikost ovšem vůbec přece nehraje roli! U mnohých hub známe mohutný nárůst z drobné plodničky o několik desítek procent (např. vatovec obrovský). A nakonec - máte představu - pokud by se jednalo o podvrh - z jakého materiálu by byla ona plodnice vyrobena? Modelína? Modurit? Pochybuji, že by dotyčný dosáhl takových jemných detailů povrchu houby (ačkoliv musím přiznat, že sám jsem nikdy nic nemodeloval, na to mi chybí umělecké buňky, takže to klidně mohl být nějaký akademický sochař, co po večerech nemá co dělat).
Návrat nahoru
witch



Založen: 17. 10. 2006
Příspěvky: 464
Bydliště: okres Benešov

PříspěvekZaslal: út 27. listopadu 2007 12:13 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

citim se povinovana reagovat, protoze ja jsem tu predhazovala "otisk" a "velikost vajicek".. (a take napadnou podobnost plodnic, jejich cistotu)
nic podobneho jsem nikdy nevidela, ani v realu, ani na netu, kde jsem probrouzdala uz hodne galerii, webu.. ani v knihach, nikde.. nic, co by tuhle "houbu" opravdu silne pripominalo. Vyrobit by se to jiste dalo, existuji materialy, co dokazi zazraky, napr. tzv. Fimo a pod. Ja bych to neuplacala, nekdo s notnou mirou nadani jiste ano.
Budu se rada mylit, ze je to podvrh, to zcela vazne.. bylo by to skvele, objevit neco noveho nebo neobvykleho!
Ovsem trochu me zarazi, ze ani mistni mykologove (ja jsem houbar) tuhle vec-organismus nikam konkretne nezaradili, ci nepoukazali na mozny smer "patrani".. mozna take oni pochybuji, mozna jen cekaji na vic informaci ci fotografii, to si nedovolim soudit.
Rada si pockam, az me pan Havranek, ci silwersurfer, ci nekdo dalsi poslou k certu s pochybnostmi! Twisted Evil Wink

_________________
witch mish <:3~
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: út 27. listopadu 2007 12:25 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

K malým plodničkám bych měl pouze jednu poznámku: jak je z fotografie vidět, jsou již otevřené, tedy zralé a proto nemohou dále pokračovat ve vývoji v onu "houbu".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: út 27. listopadu 2007 14:35 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Milý pane Hollare, SilwerSurfere a Havránku

K tomu, aby Vás tato diskuse mohla zaujmout byste na ní musel strávit více než několik vteřin, které uběhly od Vašeho připojení na tyto stránky a musel byste být připojen odjinud, než opět z Ústí nad Labem, tentokrát z veřejného Internetu Vědecké knihovny. Myslím že je na čase "kápnout božskou".

Pokud však trváte na pravosti Vašeho nálezu, kontaktujte přímo některého z ústeckých mykologů, muzeum, nebo např. Univerzitu J.E. Purkyně, tam se jistě nějaký biolog najde. Důvěryhodnost anonymně publikovyných informací, zvláště v tomto případě je velice nízká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9090
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út 27. listopadu 2007 14:40 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Smile Laughing Laughing Vy mi dáváte! Smile Já bych fakt řekl, jsem to tutově už někdy viděl ... jenže jak to tak vypadá, možná jsem to nakonec viděl někde na webu a né v lese Smile Mozek mi takovéhle srandy dělá celý život Smile Stále jsem však z 55% na té pýchavce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
witch



Založen: 17. 10. 2006
Příspěvky: 464
Bydliště: okres Benešov

PříspěvekZaslal: út 27. listopadu 2007 15:19 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

no vsak! ty male vypadaji jak prachsproste pychavky za zenitem..

:O)

_________________
witch mish <:3~
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9090
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út 27. listopadu 2007 17:29 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

ty malé mi přijdou jak teřichy od hvězdovek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
witch



Založen: 17. 10. 2006
Příspěvky: 464
Bydliště: okres Benešov

PříspěvekZaslal: út 27. listopadu 2007 17:45 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

út 27. listopadu 2007 15:29 Bob napsal:
ty malé mi přijdou jak teřichy od hvězdovek Smile

to je fakt, to asi vic nez pychavky..

to si tady ale pekne povidame, co.. skoda ze se pan Havranek tak dlouho nedostal k netu, urcite by mel radost!
Laughing

_________________
witch mish <:3~
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
J. Č.



Založen: 18. 03. 2006
Příspěvky: 74
Bydliště: Bratislava-Petržalka

PříspěvekZaslal: st 28. listopadu 2007 23:22 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Síce neviem, čo je tá pseudohuba na obrázku, ale páni Hollar, SilwerSurfer a Havránek budú pravdepodobne totožní s už dobre známymi menami Farník Kostelník, Štěpán Vohlídal, Fredegar, Fredegar1-3, 5, 6, fredegar6, atď. To by bola strašná náhoda, keby to nebola pravda. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jiří Hollar
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt 29. listopadu 2007 12:10
  Předmět: houba
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vyprošuju si, prosím, abyste mě přiřazovali k Havránkovi či silversurfovi! Ano, chodím do knihovny v Ústí nad Labem jako stovky dalších lidí, protože sám doma internet nemám. Pokud Vás, milý Lupo (nechápu, proč takový "potírač mystifikací" se sám musí skrývat za pseudonymem) mrzí, že navštěvuji tyto stránky a po dlouhé době, kdy mě v diskusi něco skutečně zaujalo jsem se ozval (ač to nedělám často), nebudu tedy na Vaše přání už tady na nic reagovat, protože pak člověku hrozí, že je bezmyšlenkovitě zařazen vedle kdejakých pochybných existencí a ostatní se toho okamžitě a rádi chytnou.
Netvrdím, že nemůže jít o podvrh, jen mi argument otisku prstu přijde sporný a také jsem kdysi něco podobného viděl. Netvrdím, že houba je na 100% pravá, jen mi přijde, že právě díky podobným rychlým soudům stylu: to jsem nikde nenašel, to neexistuje, nám pak může leccos zajímavého uniknout.
Návrat nahoru
Damík



Založen: 09. 08. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Internet

PříspěvekZaslal: čt 29. listopadu 2007 13:12 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nebrete to tak strašně osobně, prosím. Bohužel pokud na webu vystupujete jako nepřihlášený, pak "nelze" vaší identitu nijak potvrdit, a jste prostě jen anonymní uživatel, který si dal dnes jméno takové a zítra si zase může dát onaké. Pouze registrovaný uživatel má svojí identitu a může zde časem získat nějaký kredit. Když třeba MK řekne, že je to tak a tak, tak to tak na 99% jistě bude, protože všichni víme kdo je MK a má tu svůj nesporně vysoký kredit. Proto vám doporučuji, aby jste si založil uživatelský účet a přihlašoval se. Když naopak přispívat budete (nikoli jak píšete, že už nebudete) získají vaši spoluuživatelé určitou představu o tom jaké máte znalosti a jakou důvěryhodnost. Když pak pošlete něco překvapivého nebude zpochybňovačů tolik, a budou i zastánci. Záleží tedy na tom jaký kredit si vybudujete. Kredit či chcete-li respekt se nedá ani vyprosit ani anonymně získat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: čt 29. listopadu 2007 14:09 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

K tomu mohu dodat několik údajů:

1. Došlo zde k publikování "ohromujícího" nálezu anonymním neregistrovaným uživatelem (Havránek) , který navíc dle provozních záznamů vystupoval pod několika jmény a sám sobě nález potvrzoval (SilwerSurfer).

2. Došlo k dalšímu obhajování sporného nálezu anonymním neregistrovaným uživatelem (Hollar) z veřejně přístupné adresy v dané lokalitě. Z žádné z adres patřící uvedené instituci nebylo v minulosti na stránky DAMyko přistupováno a dle provozních záznamů se tento uživatel během několika vteřin cíleně proklikal do tohoto tématu a po dalších několika desítkách vteřin již psal odpověď. Zvětšeninu fotografie s údajným otiskem na kterou reaguje navíc prohlížel až po odeslání své odpovědi a následně stránky opustil. Na stránky DAMyko přišel naprosto stejným způsobem jako předchozí anonymní obhajovatel z portálu Seznam.cz po vyhledání slova "damyko".

... a také svůj osobní závěr

Každá z těchto indicií sama o sobě nic neznamená, ale při jejich spojení si podezřelejší situaci ani neumím představit. Právě z důvodu záměny identity a jejího možného zneužití, ať již jde o vystupování pod více jmény, nebo vydávání se za někoho jiného, je zde možnost registrace.

... a možné řešení

jak už jsem v předchozím příspěvku uvedl, je tento nález bohužel naprosto zdiskreditován a pokud nebude potvrzen důvěryhodnou osobou nebo institucí, nemá cenu se s jím dále zabývat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesánek



Založen: 10. 08. 2007
Příspěvky: 848
Bydliště: Mrákotín, okres Jihlava

PříspěvekZaslal: čt 29. listopadu 2007 19:37 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Teda, kam se hrabe nějaká Kriminálka Las Vegas, Miami, New York nebo kdovíjaká. Když jsem viděl první příspěvek, tak jsem tomu taky věřil. Blahopřeji k dobré práci páni detektivové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zcr
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt 29. listopadu 2007 21:18 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Kdesi jsem slyšel vyprávět historku, jak dva studenti konečně dostali přísného učitele geologie - točilo se to kolem nějaké zkouškové úmluvy, která spočívala v tom, že mu měli donést vzorek, který by nebyl schopen odpohledu určit - dali mu k určení černobílou fotografii tlačenky.

V rámci internetových taškařic bych tuhle havránkovskou považoval za docela povedenou - výroba takového houbomorfa mu mohla dát docela práci... :-)

PS.: S Ústím nemám společného vůbec nic :-)))
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory